Formy pracy ?


Opiekunka osób starszych

Rozwój geograficzny mieszkańców Niemiec, Austrii, Swaizarii, Hollandii, Belgi itd kieruje się w kierunku coraz starszych mieszkańców, którzy potrzebują coraz więcej opieki i opiekunek osób starszych.

 

Rozwój ten wywodzi się z tego, że wiele starszych ludzi potrzebuje lub będzie potrzebować opiekunki osób starszych, pomocy w domu czy pielęgniarki do opieki.

Sama opieka w domu poprzez rodzinę jest często bardzo trudna.

Rodzina zajęta swoją pracą woli zatrudnić opiekunkę i mieć spokój, niż sama się opiekować starszą osobą.

 

Praca jako opiekunka.

Od kilku lat coraz częściej rodziny z Niemiec, ale także Austrii czy Szwajcarii, szukają swoich opiekunek w krajach, które od nie dawna stały się nowymi członkami unii europejskiej.

Praca jako opiekunka jest często jednak nie taka prosta.

W zależności od chorób osób starszych, opieka taka może być problematyczna.

Na pewno osoby, które chcą się zajmować opieką i pracować jako opiekunka,

muszą nastawić się na cierpliwość i porozumienie. Praca jako opiekunka nie jest prosta, ale finansowo może się opłacać

 

Jakie formy pracy są możliwe.

W Niemczech jest możliwych i legalnych kilka form pracy jako opiekunka.

 

Zatrudnienie –

                                 jest to forma, kiedy pracownik zostaje zatrudniony w swoim kraju i poprzez oddelegowanie skierowany do pracy do danego kraju członkowskiego, czyli np. do Niemiec.

Plusem tego jest, że pracownik jest ubezpieczony i firma wszystkoorganizuje.

Minusem, że zatrudnienie często nie jest w pełni tylko na krótki okres, zarobki są bardzo małe, często tylko podstawowe wynagrodzenie, a to prowadzi do odkładania znikomych składek emerytalnych.

Wiele firm próbuje wynagrodzenia te ponieść poprzez delegacje i formy które zwolnione są z podatku.

Naturalnie ważnym minusem jest to, że zarobki są ogólnie bardzo niskie.

 

Działalność gospodarcza -

                          od dłuższego czasu istnieje legalna możliwość prowadzenia działalności gospodarczej jako opiekunka.

Ważne jest, by osoba taka znała przepisy prawne, lub miała za sobą firmę, która zna bardzo dobrze przepisy prawne.

Legalność tu jest możliwa tylko wtedy, kiedy zostaną wykonane wszystkie wymuszone przepisy, inaczej może być tak, że jedna osoba prowadzi działalność legalnie, a druga nie legalnie.

 

Zatrudnienie przez rodzinę -

                                  ta forma jest również możliwa. Opiekunki chcące pracować zostają zatrudnione przez rodzinę. Rodzina musi odprowadzić wszystkie składki socjalne, które obowiązują w danym kraju.


 

 

Praca dla opiekunki osób starszych za granicą;

-Dobrze płatna praca – nawet do 2300 euro miesięcznie;

-Możliwość wyboru pracodawcy, czyli rodziny, u której będziemy pracować;

-Możliwość podjęcia pracy w 11 krajach Unii Europejskiej;

-Bezpłatna rejestracja w serwisie;

-Legalna praca;

-Możliwość otrzymania zagranicznej renty lub emerytury;  (w zależności od formy zatrudnienia)

-Możliwość pobierania świadczeń rodzinnych;

 

Oferta dotyczy pracy bez pośredników. Praca jest legalna, z możliwością zatrudnienia bezpośrednio u rodzin podopiecznych. Istnieje możliwość wyboru rodziny, u której będziemy pracować. Zarobki to nawet 2600 euro.

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych Niemcy - nie zwlekaj.
Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

 

1. Legalna praca dla uczciwych pracowników.

Praca, którą oferujemy, jest całkowicie legalna. Opiekunki osób starszych w Niemczech, które szukają pracy poprzez nasz serwis, powinny być zatrudniane

na podstawie umowy o pracę.

 

Istnieje możliwość różnej formy zatrudnienia, jednak najbardziej optymalną i najbardziej opłacalną finansowo jest zatrudnienie się bezpośrednio u rodziny waszego podopiecznego. Taka forma zatrudnienia daje wam gwarancję dobrze płatnej pracy bez pośredników, pełne opłacanie wszelkich składek, zarówno na opiekę medyczną, jak i na podatki.

 

 

2. Oferty

Po zarejestrowaniu się i złożeniu oferty Twoje ogłoszenie pojawi się na stronach państw, które interesują Cię jako docelowe miejsce pracy. Jeżeli interesuje Cię np. prace opiekunki osób starszych w Niemczech, to Twój anons pojawi się na stronach niemieckich, gdzie rodziny naszych podopiecznych będą miały możliwość odnaleźć go i wysłać ofertę bezpośrednio do Ciebie.

 

3. Preferowana długość pobytu

Czas pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech zależy od zapotrzebowania naszych pracodawców. Minimum, które zapewniają, to jeden miesiąc. Preferowana długość współpracy to jednak około trzech miesięcy.

 

4. Koszty podróży.

Koszty podróży zazwyczaj leżą po stronie rodziny, z którą podpisujemy umowę. Wszystko zależy od tego w jaki sposób się umówimy. Zapewne choć część kosztów powinni zwrócić.

 

 

Dlaczego warto wybrać właśnie ten serwis?

Nie jesteśmy pracodawcami ani pośrednikami. Nie pobieramy prowizji od załatwionej pracy. Jesteśmy po to, aby Wam pomagać. Dajemy możliwość kontaktu z rodzinami poszukującymi Polskich opiekunek oraz stwarzamy warunki, w których możecie samodzielnie wybrać rodzinę i miejsce, w którym będziecie chciały pracować.

 

Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Wynagrodzenie za pracę jako opiekunka waha się od 1300 euro do nawet 2600 euro miesięcznie. Nie jest to niskie wynagrodzenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pracodawca zapewnia nam dach nad głową i wyżywienie. Dzięki temu, że podpisujesz umowę bezpośrednio z rodziną podopiecznego, zyskujesz znacznie wyższe wynagrodzenie aniżeli w przypadku podpisania umowy z agencją lub innymi pośrednikami.

 

 

Od czego rozpocząć?

Poszukiwanie swojej wymarzonej pracy należy rozpocząć od bezpłatnej rejestracji w naszym serwisie.

Wypełniając formularz, zawsze odpowiadaj zgodnie z prawdą. Lepiej zaznaczyć, że nie zna się języka niż skłamać, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej świecić oczami. Zaznaczyć należy również swoje zalety.

Osoby szukające opiekunki wiedzą, kogo szukają, muszą zatem znać wszystkie fakty oraz nasze możliwości. Warto dołączyć do swojej oferty zdjęcie. Profile ze zdjęciami trafiają na sam początek listy i cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających nasz serwis.

 

Zatem:

Formularz + Dodaj zdjęcie.

  • Ogłoszenia ze zdjęciem otrzymują ok. 75% więcej ofert opieki.

  • Ogłoszenia BEZ zdjęcia są wyświetlane na samym końcu.

 

Jak odpisywać zainteresowanym rodzinom?

Najlepszą opcją jest odpisywanie rodzinie w jej ojczystym języku. Nawet wtedy, gdy nie władamy biegle danym językiem, to zawsze lepiej to wygląda, gdy odpiszemy (nawet z czyjąś pomocą) w języku przyszłego pracodawcy.

 

Czy warto odpisywać na każdą ofertę?

Zdecydowanie tak. Nigdy do końca nie wiemy, co kryje się za daną ofertą. Pamiętajmy również, że zawsze można dogadać się z przyszłym pracodawcą. Warto również odpisać chociażby tylko grzecznościowo. Nie warto palić za sobą mostów.

 

 


Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.